Dalį verslų „Veika“ pardavė skaitmeninio spausdinimo pramonės milžinui „Mimaki“

Lietuvos bendrovė „Veika“ dalį savo verslų pardavė pasauliniam skaitmeninio spausdinimo technologijų milžinui „Mimaki Engineering“. Japonijos kompanija nusprendė iš „Veikos“ įsigyti ekosolventinių rašalų „Balance Eco“ gamybos, prekybos, platinimo verslą ir skaitmeninės spaudos PVC tapetų „Decojet“ platinimo verslą. Šiuos verslus valdys Vilniuje įsteigta įmonė „Mimaki Lithuania“, kuri bus pavaldi „Mimaki“ grupės padaliniui Europoje „Mimaki Europe“.

Sandoris su „Mimaki“ grupe, pasauline skaitmeninio plačiaformačio spausdinimo įrangos lydere, mūsų bendrovei yra didelis pripažinimas ir įvertinimas. Ekosolventinių rašalų technologijas pradėjome kurti prieš daugiau kaip 4 metus ir nuolat tobulinome savo laboratorijose. Dabar šį verslą perleidžiame kartu su išskirtine specialistų komanda, kuri įrodė, jog Lietuvoje galima kurti ir išplėtoti aukštos pridėtinės vertės produktus“, – sako „Veikos“ technologijų ir R&D vadovas dr. Aleksej Etin. Lietuvos įmonės padaliniui, kurį įsigijo „Mimaki“, priklauso 21 darbuotojas, – visi jie ir toliau tęs savo darbą.

A. Etin teigia, kad veržli ir inovatyvi Lietuvos bendrovė patraukė japonų dėmesį, nes kasmet rinkai siūlo naujovių. Viena iš jų – 2016 metais „Drupa“ parodoje Vokietijoje „Veika“ pristatyta inovatyvi 3D efektą (reljefą) sukurianti plačiaformatės spaudos technologija „Dimense™“, kuriai pasaulyje kol kas nėra analogų. A. Etin nuomone, sandoris su „Mimaki“ yra įrodymas, kad Lietuvoje yra palankios sąlygos kurti aukštos kokybės produktus, sulaukiančius didelio susidomėjimo pasaulyje ir pritraukiančius stambius užsienio investuotojus. Bendra sandorio vertė neviešinama.

Mimaki Engineering“ Vidurio ir Rytų Europos regione nusprendė investuoti pirmą kartą. „Esame dėkingi „Veikos“ kompanijai už sėkmingą bendradarbiavimą. Įsigydami skaitmeninės spaudos ekosolventinių rašalų „Balance Eco“ gamybos, prekybos ir PVC tapetų skaitmeninei spaudai „Decojet“ platinimo verslus nuosekliai plečiame savo augimo perspektyvas. Didesnę dalį įplaukų už pardavimus grupė gauna eurais, todėl sandėriu ne tik sustiprinome savo rašalų gamybos bazę Europoje, bet ir pagerinome verslo galimybes sutaupyti, nes išvengsime nuostolių dėl euro kurso svyravimų ir valiutų konvertavimo. Be to, turėdami gamybos padalinį greta vartotojų, tikimės sutrumpinti tiekimo proceso trukmę klientams Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje“, – teigia „Mimaki Lithuania“ direktorius Tatsuro Koseki. Įmonės vadovas akcentuoja, kad skaitmeninės spaudos rašalų kaina mažėja, todėl pastebima didesnė produktų paklausa. T.Koseki teigimu, derindama skaitmeninės spaudos rašalų gamybos ir tapetų platinimo verslo sprendimus „Mimaki Lithuania“ galės lengviau patenkinti produktų paklausą rinkoje. Investuotojai planuoja, kad „Mimaki Lithuania“ įmonės darbuotojai galės aptarnauti „Mimaki“ grupės klientus Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje.

Pardavusi ekosolventinių rašalų ir PVC tapetų skaitmeninei spaudai platinimo verslus „Veika“ visą dėmesį skirs dviems savo strateginėms verslo plėtros kryptims: plačiaformatės reljefinės spaudos technologijosDimense“ ir ekologiškų tapetų technologijos „Ecodeco“ sklaidai visame pasaulyje.

Taršos prevencija ir orientacija į ekologiją vystant naujas technologijas yra esminė mūsų įmonės veiklos sąlyga. Visi mūsų produktai dienos šviesą išvysta be gamybos likučių, o gamybos procesai į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Rezultatai rodo, kad pasirinkome teisingą kryptį“, – pažymi „Veikos“ technologijų ir R&D vadovas dr. Aleksej Etin.

Iš ES fondų gautas dalinis finansavimas „Veikai“ padėjo sukurti modernias darbo vietas aukščiausios kvalifikacijos mokslininkams – įsigyti pažangią įrangą, reikalingą tyrimams atlikti ir inovatyvioms technologijoms kurti. Bendrovės laboratorijose dirba 27 specialistai – net septyni iš jų turi mokslų daktaro laipsnį. Anot dr. A. Etin, į ekologiją ir aplinkosaugą orientuoti sprendimai kasmet sulaukia vis daugiau verslo ir vartotojų dėmesio, todėl „Veika“ aktyviai vykdo pokyčius skaitmeninės spaudos technologijų ir tapetų pramonės srityse.

Apie UAB „Veika“:

UAB „Veika“ jau 26 metus kuria inovatyvius produktus bei technologijas tapetų gamybos įmonėms visame pasaulyje. Pagrindinės veiklos kryptys – vandeninių emulsijų, rašalų, medžiagų be PVC gamyba. „Veikos“ produktai yra orientuoti į tapetų pramonės ir plataus formato skaitmeninę spaudą. Bendrovei priklauso prekės ženklai: „Opti“, „Ecodeco“, „Dimense“. Centrinė „Veikos“ įmonės būstinė ir gamykla įsikūrusi Lietuvoje, bendrovė taip pat yra atstovaujama Vokietijoje, Rusijoje, Turkijoje, Izraelyje, Baltarusijoje, Kinijoje. „Veika“ eksportuoja daugiau nei 90 proc. savo produkcijos ir teikiamų paslaugų. Šiuo metu „Veika“ dirba su daugiau negu 120 verslo klientų 31 pasaulio šalyje.

Daugiau informacijos:

Renata Čižauskienė,

UAB „Veika“ marketingo vadovė

Mob. +370 610 14 123

El. paštas r.cizauskiene@veika.lt